Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Síň slávy

SÍŇ SLÁVY
Severočeské pobočky ČKNO  

Rok 2015

Pro rok 2015 byl do Síně slávy Severočeské pobočky nominován vynikající kynolog Štefan Rajnoha.

Patří do generace „starých“ chovatelů Německých ovčáků. Odchovy z jeho chovné stanice z Bechelského údolí  se v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století umisťovali na výstavách často na předních místech. Dnes již Š. Rajnohovi neslouží nohy tak, aby se mohl aktivně  kynologii věnovat a tak při občasných návštěvách svých kynologických kamarádů vzpomíná zejména na Britu z Děčínských břízek, která patřila k zakladatelkám jeho chovné stanice. Nejlepších odchovů jak sám říká, dosáhl na feně Dolly Faustus a k jeho oblíbencům patřil i Bojar z Krumlovského nádraží.

Kynologii se začal p. Rajnoha věnovat již v dětství v kynologickém klubu v Ústí nad Labem a již v té době začal cvičit s Německými ovčáky. Tomuto plemeni zůstal Š. Rajnoha věrný po celou svojí kynologickou kariéru. Po přestěhování v roce 1955 vstoupil Š. Rajnoha do kynologického klubu v Roudnici nad Labem a zde je čestným členem do dnešního dne. Ve své chovné stanici odchoval přes 50 vrhů štěňat. Za svojí činnost byl pan Rajnoha mimo jiné oceněn i bronzovou plaketou ČKS a čestným členstvím v Českém kynologickém svazu.

Pan Štefan Rajnoha doma v Bechlíně.

autor: P. Vápeník
 

 Rok 2014

Pro rok 2014 byl do Síně slávy Severočeské pobočky nominován vynikající kynolog pan Adolf Heroš. S kynologií začal v roce 1952 v Brně a od roku 1972 se stal členem ZKO Varnsdorf. V roce 1981 se stal rozhodčím ve výkonu II. třídy. Současně je držitelem Zlatého odznaku - Vzorný výcvikář 1. stupně a od roku 2004 je Čestný člen ČKS.
Adolf Heroš je mnohonásobný účastník Mistrovství republiky NZŘ, Mistrovství republiky IPO,Mistrovství světa WUSV a Mistrovství světa FCI.

Další vyznamenání:

  • Ústřední výbor svazarmu Čestné uznání za zásluhy o rozvoj branné výchovy 1983
     
  • Svaz pro spolupráci s armádou Český ústřední výbor a Česká rada kynologie udělila Čestné uznání za úspěšnou práci v kynologii.

Mezi jeho nejznámější psy patří:

  • Elvis z Ivančiny zahrady

5x účast MR NZŘ (ZVV 3 - 500 b.) - 1x 1. místo, 2x 2. místo, 1x 3. místo
3x účast MR IPO
vítěz CACIT
stálý držitel Putovního poháru NZŘ  500b Ústí nad Labem Bukov

  • Ero z Třešňáku
2x účast MR NZŘ (ZVV 3 - 500 b.) - 1x 1. místo
3x účast Pohár ČKS (ZVV 3 - 400 b.) - 2x 1. místo
3x účast MR IPO-FH - 1x 2. místo
mnohonásobná účast MR IPO - 1x 2. místo
účast MS FCI
vítěz CACIT


1. místo MR IPO3 2001, stálý držitel Putov. poháru IPO 3 Ústí nad Labem Bukov

stálý držitel Putov. poháru Podřipský pohár IPO 3 Roudnice nad Labem

MČR 2007 ZVV 3 - 3.místo

1x účastník MS WUSV

5x účastník MS FCI IPO 3

CACIT Lety u Prahy
TOPlist